Bauernatta 2013, Klassresultatlista

2013-04-24


D21L 5700 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna46:160:00

H21L 9100 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna49:500:00
2Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna50:250:35
3Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna52:322:42
4Marcus A KarlssonIK Hakarpspojkarna56:096:19
5Erik NeroMullsjö SOK56:396:49
6Lars LundströmIF Hallby SOK57:147:24
7Rasmus LeoOK Orion57:317:41
8Peter ThelinBredaryds SOK57:327:42
9Johan TörnrothHjobygdens OK59:319:41
10Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna59:439:53
11Andreas RangertIK Hakarpspojkarna59:5510:05
12Pol RafolsIK Hakarpspojkarna59:5710:07
13Anders HederskogIFK Göteborg60:4910:59
14Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna66:0616:16
15Johan SchagerlindOK Bävern68:0318:13
16Erik HelanderOK Roxen69:5520:05
17Kenneth WalterssonBredaryds SOK85:3835:48
Henric JohnssonBredaryds SOKEj godk.
Peter ArnessonMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Torbjörn JohanssonBredaryds SOKEj start
Håkan SvenssonBredaryds SOKEj start
Marcus KvarndalUlricehamns OKEj start

H21 4700 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Bo HallbergFalköpings AIK OK35:490:00
2Tobias EliassonSundsvalls OK35:560:07
3Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna37:291:40
4Tord HederskogHJS-Vansbro OK37:351:46
5Albin SigbyIK Vista41:375:48
6Magnus SvenssonNässjö OK43:518:02
7Robin ÖhrnOK Bävern48:4913:00
8Oskar NilssonOK Stigen51:3715:48
Mikael HallOK BävernEj godk.
Joakim MagnussonOK RefteleEj start

H20 4200 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eric HanssonIK Hakarpspojkarna25:450:00
2Ludvig DanforsMullsjö SOK40:5215:07
Gabriel AnderssonUlricehamns OKEj start

D18 3000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stina NeroMullsjö SOK38:490:00

D16 3600 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna34:160:00
2Linnea LarssonUlricehamns OK38:564:40
Sanna FasthEksjö SOKEj start

H16 3600 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gustav JohanssonUlricehamns OK30:230:00
2Albin LagerNässjö OK32:312:08
3Ludwig JohanssonUlricehamns OK39:259:02

D14 3000 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna21:050:00
2Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna23:362:31
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna25:074:02
4Ella PalmIK Hakarpspojkarna30:269:21

H14 3000 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Filip TrofastBredaryds SOK19:040:00
2Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna21:052:01
3Emil BjörnlingerIK Vista22:273:23
4Erik LindströmOK Tranan26:467:42
5Harald EklöfIF Hallby SOK29:3810:34
Gustav HjellströmGränna-Bygdens OKEj start

H12 3000 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna29:280:00
2Hugo AlmqvistIK Hakarpspojkarna61:3332:05
Albin EliassonTenhults SOKEj godk.

H35 4200 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Staffan ÅkerblomOK Linné67:420:00

D40 3000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Camilla Holmqvist JohanssonOK Stigen30:450:00

H40 4200 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tomas PetterssonOK Reftele43:280:00
2Magnus TrofastBredaryds SOK51:057:37
3Tobias Den BraverOK Gränsen59:3216:04

D45 3000 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Helena KarlssonNässjö OK33:290:00
2Hillevi ErikssonIF Hallby SOK44:2510:56

H45 3900 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna28:040:00
2Matti EnvallIK Hakarpspojkarna29:231:19
3Jörgen LarssonUlricehamns OK35:467:42
4Erik LösethFalköpings AIK OK36:578:53
5Peter SahlinNässjö OK37:269:22
6Stefan SpetzUlricehamns OK38:1610:12
7Anders SjöbergOK Reftele43:0615:02
8Ulf ÄrligOK Gränsen44:4416:40

D50 3000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria Hermansson-StrömOK Stigen42:060:00

H50 3000 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stefan LundOK Orinto19:580:00
2Stefan OlofssonOK Gisle21:251:27
3Michael BjörnlingerIK Vista27:187:20
4Håkan SandstedtEksjö SOK35:3415:36
5Kent NeroMullsjö SOK36:1216:14
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOKEj start

D55 3000 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Agneta BjersgårdVaggeryds SOK41:270:00
2Liselott SigbyIK Vista46:114:44

H55 3000 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Owe TörnrothHjobygdens OK27:470:00
2Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL36:018:14
Ulf PalmérUlricehamns OKEj start
Tommy RoosFalköpings AIK OKEj start
Tore TjernlundOK Vilse 87Ej start

H60 3000 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roland SvenssonMariestads FK24:480:00
2Kalle LindqvistVäxjö OK30:225:34
3Lennart SibeckFalköpings AIK OK30:526:04
4Klas BjörkIK Hakarpspojkarna31:236:35
5Tommy OlaussonSOK Aneby34:419:53
6Tommy WesterbergIF Hagen36:5812:10
7Bengt NordhLekeryd-Svarttorps SK39:1414:26

D65 2000 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Margareta LarssonOK Njudung27:180:00
2Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK28:050:47
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK45:5018:32

H65 3000 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Bo TuressonOK Bävern29:470:00
2Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK35:415:54
3Stellan AhnströmForserums SOK37:077:20
4Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL37:437:56
5Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna45:3715:50
6Gunnar AnderssonIK Vista50:0220:15
Carl-Henry AnderssonOK OrintoEj start
Staffan DittmerIK HakarpspojkarnaEj start

H70 3000 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna34:440:00
2Sven Erik SjöholmMullsjö SOK38:013:17
3Lars FranssonBottnaryds IF40:255:41
4Ivan ErnvidUlricehamns OK48:3113:47
5Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK59:1524:31
6Gunnar GrönkvistBottnaryds IF61:2626:42

D75 2000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Margareta HolmbergIF Hagen50:280:00

H75 2000 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Torild BornetunSkillingaryds FK26:010:00
2Göran KarlssonOK Bävern27:391:38
3Ingemar HolmbergIF Hagen28:052:04
4Johan JanssonVäxjö OK28:562:55
5Carleric ThigerLinköpings AIK44:1218:11
6Gösta LindblomÖlmstads IS79:4053:39

U1 2000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna19:280:00

U2 3000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Karl HjellströmGränna-Bygdens OKEj start

ÖM4 3000 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Susanne DombyOK Stigen39:000:00
2Lars WürsigJönköpings OK46:217:21
3Hanna LindströmOK Tranan55:2616:26
4Anders LindströmOK Tranan55:3116:31
Jan EliassonTenhults SOKEj godk.

ÖM7 3900 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria ThelinJönköpings OK35:360:00
2Kajsa JohanssonJönköpings OK50:2014:44
3Anna JohanssonJönköpings OK50:2914:53
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKEj start

ÖM8 5700 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Oskar NykvistJönköpings OK44:060:00


Skapad 2013-04-25 11:58:47 med OLA version 5.0.17-1