Bauernatta 2013, Sträcktidsresultatlista

2013-04-24

D21 Lång5700 m1 anmälda
1Eva Öhlund
IK Hakarpspojkarna
46:166:32
6:32
1:20
45:26
3:24
9:56
0:50
46:16
3:24
13:20
4:44
18:04
4:09
22:13
2:43
24:56
1:35
26:31
4:59
31:30
3:40
35:10
5:31
40:41
2:12
42:53
1:13
44:06




H21 Lång9100 m22 anmälda
1Mattias Karlsson
Malungs OK Skogsmårdarna
49:505:08
5:08
1:39
36:25
4:55
10:03
1:57
38:22
2:46
12:49
1:49
40:11
2:00
14:49
1:27
41:38
1:04
15:53
0:38
42:16
1:25
17:18
1:08
43:24
1:34
18:52
1:23
44:47
2:20
21:12
1:00
45:47
0:47
21:59
1:39
47:26
7:30
29:29
1:48
49:14
1:52
31:21
0:36
49:50
3:25
34:46
2Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
50:255:00
5:00
1:39
36:27
5:07
10:07
1:57
38:24
3:05
13:12
1:45
40:09
1:55
15:07
1:28
41:37
0:58
16:05
1:15
42:52
1:35
17:40
1:37
44:29
1:18
18:58
1:20
45:49
2:15
21:13
0:42
46:31
0:47
22:00
1:14
47:45
7:28
29:28
2:02
49:47
1:59
31:27
0:38
50:25
3:21
34:48
3Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
52:325:04
5:04
2:07
37:52
5:01
10:05
2:04
39:56
2:51
12:56
1:53
41:49
1:59
14:55
1:30
43:19
1:01
15:56
1:16
44:35
1:31
17:27
1:35
46:10
1:28
18:55
1:29
47:39
2:26
21:21
0:48
48:27
0:50
22:11
1:18
49:45
7:31
29:42
2:08
51:53
1:58
31:40
0:39
52:32
4:05
35:45
4Marcus A Karlsson
IK Hakarpspojkarna
56:095:51
5:51
2:14
40:17
4:40
10:31
2:18
42:35
3:17
13:48
2:01
44:36
1:30
15:18
1:38
46:14
2:31
17:49
1:19
47:33
0:48
18:37
1:47
49:20
2:28
21:05
1:38
50:58
1:20
22:25
0:45
51:43
1:39
24:04
1:23
53:06
7:40
31:44
2:24
55:30
2:11
33:55
0:39
56:09
4:08
38:03
5Erik Nero
Mullsjö SOK
56:395:37
5:37
2:13
40:20
4:49
10:26
2:13
42:33
3:17
13:43
2:05
44:38
1:36
15:19
1:37
46:15
2:34
17:53
0:46
47:01
0:51
18:44
1:19
48:20
2:28
21:12
1:50
50:10
1:18
22:30
1:22
51:32
1:42
24:12
1:58
53:30
7:27
31:39
2:26
55:56
2:15
33:54
0:43
56:39
4:13
38:07
6Lars Lundström
IF Hallby SOK
57:145:23
5:23
2:11
40:21
4:56
10:19
2:13
42:34
3:15
13:34
1:44
15:18

46:19
2:33
17:51
0:48
18:39
2:27
21:06



51:50

24:07



56:27

33:51
0:47
57:14
4:19
38:10
7Rasmus Leo
OK Orion
57:315:55
5:55
2:15
40:27
4:43
10:38
2:20
42:47
3:13
13:51
2:06
44:53
1:34
15:25
2:04
46:57
2:27
17:52
1:29
48:26
0:51
18:43
1:57
50:23
2:24
21:07
1:43
52:06
1:21
22:28
0:52
52:58
1:42
24:10
1:27
54:25
7:27
31:37
2:27
56:52
2:16
33:53
0:39
57:31
4:19
38:12
8Peter Thelin
Bredaryds SOK
57:326:01
6:01
2:17
40:31
4:42
10:43
2:17
42:48
3:10
13:53
2:07
44:55
1:36
15:29
1:40
46:35
2:25
17:54
0:48
47:23
0:53
18:47
1:20
48:43
2:28
21:15
2:08
50:51
1:18
22:33
1:29
52:20
1:41
24:14
2:01
54:21
7:29
31:43
2:26
56:47
2:15
33:58
0:45
57:32
4:16
38:14
9Johan Törnroth
Hjobygdens OK
59:315:16
5:16
2:15
43:41
5:25
10:41
2:43
46:24
3:00
13:41
2:02
48:26
2:23
16:04
1:29
49:55
3:50
19:54
0:46
50:41
1:48
21:42
1:17
51:58
1:41
23:23
1:42
53:40
2:45
26:08
1:19
54:59
0:54
27:02
1:55
56:54
7:47
34:49
2:01
58:55
2:15
37:04
0:36
59:31
4:22
41:26
10Peter Jacobsson
IK Hakarpspojkarna
59:435:31
5:31
2:05
43:42
4:51
10:22
2:16
45:58
3:17
13:39
2:11
48:09
3:04
16:43
1:31
49:40
1:49
18:32
0:51
50:31
1:35
20:07
1:26
51:57
1:45
21:52
1:42
53:39
3:03
24:55
1:33
55:12
0:50
25:45
1:46
56:58
9:32
35:17
2:07
59:05
2:10
37:27
0:38
59:43
4:10
41:37
11Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
59:555:36
5:36
2:20
43:49
4:51
10:27
2:15
46:04
3:18
13:45
2:20
48:24
2:45
16:30
1:41
50:05
1:53
18:23
0:45
50:50
1:45
20:08
1:18
52:08
1:42
21:50
1:37
53:45
2:55
24:45
1:29
55:14
0:51
25:36
1:47
57:01
9:09
34:45
2:12
59:13
2:21
37:06
0:42
59:55
4:23
41:29
12Pol Rafols
IK Hakarpspojkarna
59:575:34
5:34
2:02
43:44
4:50
10:24
2:17
46:01
3:28
13:52
2:12
48:13
1:28
15:20
1:29
49:42
3:42
19:02
1:10
50:52
0:54
19:56
1:14
52:06
2:57
22:53
1:36
53:42
1:22
24:15
1:26
55:08
1:46
26:01
1:49
56:57
9:05
35:06
2:21
59:18
2:08
37:14
0:39
59:57
4:28
41:42
13Anders Hederskog
IFK Göteborg
60:495:44
5:44
2:04
43:56
4:44
10:28
2:20
46:16
3:21
13:49
2:14
48:30
2:44
16:33
1:49
50:19
1:54
18:27
1:22
51:41
1:43
20:10
2:03
53:44
1:46
21:56
1:41
55:25
2:51
24:47
0:51
56:16
0:54
25:41
1:24
57:40
9:50
35:31
2:27
60:07
2:15
37:46
0:42
60:49
4:06
41:52
14Hans Lundgren
IK Hakarpspojkarna
66:065:44
5:44
2:02
47:49
5:05
10:49
3:10
50:59
3:16
14:05
2:25
53:24
1:43
15:48
1:40
55:04
2:41
18:29
0:53
55:57
1:29
19:58
1:24
57:21
2:47
22:45
1:52
59:13
2:39
25:24
1:23
60:36
2:00
27:24
1:54
62:30
10:53
38:17
2:38
65:08
2:32
40:49
0:58
66:06
4:58
45:47
15Johan Schagerlind
OK Bävern
68:035:52
5:52
3:03
49:16
5:00
10:52
2:36
51:52
3:49
14:41
2:21
54:13
2:38
17:19
1:55
56:08
1:58
19:17
0:54
57:02
1:59
21:16
1:35
58:37
2:06
23:22
2:01
60:38
3:15
26:37
1:42
62:20
1:07
27:44
2:03
64:23
9:35
37:19
2:48
67:11
2:45
40:04
0:52
68:03
6:09
46:13
16Erik Helander
OK Roxen
69:556:00
6:00
2:40
49:15
5:02
11:02
2:47
52:02
3:44
14:46
3:06
17:52

56:55
 
30:20

25:45
3:35
29:20

64:32
 


69:00

42:02
0:55
69:55
4:33
46:35
17Kenneth Waltersson
Bredaryds SOK
85:386:21
6:21
2:01
62:38
8:57
15:18
2:50
65:28
4:20
19:38
2:49
68:17
3:50
23:28
2:06
70:23
1:31
24:59
1:53
72:16
2:21
27:20
2:53
75:09
10:14
37:34
3:14
78:23
3:21
40:55
1:06
79:29
0:59
41:54
1:42
81:11
10:11
52:05
3:03
84:14
3:32
55:37
1:24
85:38
5:00
60:37
Henric Johnsson
Bredaryds SOK
Ej godk.6:48
6:48
2:32
63:29
8:35
15:23
4:12
67:41
4:34
19:57
3:02
70:43
7:08
27:05
2:06
29:11
2:14
31:25
  
38:32
13:21
51:53

74:24
3:47
55:40
0:58
75:22
5:17
60:57




H214700 m10 anmälda
1Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
35:493:34
3:34
2:59
34:08
3:21
6:55
0:55
35:03
2:18
9:13
0:46
35:49
1:01
10:14
1:36
11:50
3:55
15:45
1:48
17:33
2:33
20:06
2:28
22:34
3:52
26:26
2:09
28:35
2:34
31:09
2Tobias Eliasson
Sundsvalls OK
35:563:25
3:25
2:33
34:14
3:45
7:10
0:56
35:10
2:06
9:16
0:46
35:56
2:43
11:59
1:26
13:25
3:32
16:57
1:34
18:31
2:14
20:45
2:10
22:55
3:40
26:35
3:03
29:38
2:03
31:41
3Anders Ryvallius
IK Hakarpspojkarna
37:293:24
3:24
3:14
35:54
3:46
7:10
0:54
36:48
2:15
9:25
0:41
37:29
1:23
10:48
1:38
12:26
4:11
16:37
2:18
18:55
2:51
21:46
2:41
24:27
3:34
28:01
2:07
30:08
2:32
32:40
4Tord Hederskog
HJS-Vansbro OK
37:353:30
3:30
3:38
35:54
3:28
6:58
0:54
36:48
2:33
9:31
0:47
37:35
1:03
10:34
1:35
12:09
3:34
15:43
2:00
17:43
3:21
21:04
2:51
23:55
3:27
27:22
2:18
29:40
2:36
32:16
5Albin Sigby
IK Vista
41:373:49
3:49
3:09
40:11
8:18
12:07
0:51
41:02
2:15
14:22
0:35
41:37
1:31
15:53
1:28
17:21
3:41
21:02
1:48
22:50
2:27
25:17
2:55
28:12
4:09
32:21
2:09
34:30
2:32
37:02
6Magnus Svensson
Nässjö OK
43:516:52
6:52
3:30
42:05
4:21
11:13
0:52
42:57
3:14
14:27
0:54
43:51
1:37
16:04
1:39
17:43
4:10
21:53
2:03
23:56
3:33
27:29
2:30
29:59
3:33
33:32
2:24
35:56
2:39
38:35
7Robin Öhrn
OK Bävern
48:494:34
4:34
3:53
46:42
5:05
9:39
1:20
48:02
3:30
13:09
0:47
48:49
2:19
15:28
1:56
17:24
5:13
22:37
2:25
25:02
3:33
28:35
2:47
31:22
6:03
37:25
2:19
39:44
3:05
42:49
8Oskar Nilsson
OK Stigen
51:377:09
7:09
3:55
49:10
4:52
12:01
1:23
50:33
2:58
14:59
1:04
51:37
1:57
16:56
2:24
19:20
5:28
24:48
2:17
27:05
3:37
30:42
3:01
33:43
5:49
39:32
2:19
41:51
3:24
45:15
Mikael Hall
OK Bävern
Ej godk.5:23
5:23
3:49
9:12
9:08
18:20
2:53
21:13
11:39
32:52
6:19
39:11
12:21
51:32
7:50
59:22
2:55
62:17
   




H204200 m3 anmälda
1Eric Hansson
IK Hakarpspojkarna
25:452:49
2:49
3:07
5:56
3:12
9:08
2:20
11:28
3:44
15:12
1:50
17:02
4:13
21:15
1:39
22:54
2:01
24:55
0:50
25:45
  
2Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
40:523:26
3:26
3:59
7:25
4:58
12:23
4:21
16:44
8:46
25:30
4:36
30:06
5:28
35:34
1:43
37:17
2:53
40:10
0:42
40:52
  




D183000 m1 anmälda
1Stina Nero
Mullsjö SOK
38:496:54
6:54
4:51
11:45
6:48
18:33
1:47
20:20
2:04
22:24
5:04
27:28
4:44
32:12
3:00
35:12
2:55
38:07
0:42
38:49
  




D163600 m3 anmälda
1Sophia Björnlinger
IK Hakarpspojkarna
34:165:43
5:43
0:52
34:16
3:28
9:11
1:47
10:58
1:54
12:52
1:18
14:10
3:01
17:11
1:44
18:55
3:16
22:11
3:02
25:13
2:48
28:01
2:28
30:29
2:55
33:24
2Linnea Larsson
Ulricehamns OK
38:566:20
6:20
0:49
38:56
3:43
10:03
1:55
11:58
2:53
14:51
1:59
16:50
3:22
20:12
1:46
21:58
3:15
25:13
3:23
28:36
3:33
32:09
2:51
35:00
3:07
38:07




H163600 m3 anmälda
1Gustav Johansson
Ulricehamns OK
30:236:59
6:59
0:38
30:23
3:00
9:59
1:19
11:18
1:31
12:49
1:06
13:55
2:31
16:26
1:12
17:38
2:48
20:26
2:28
22:54
2:38
25:32
1:52
27:24
2:21
29:45
2Albin Lager
Nässjö OK
32:317:29
7:29
0:42
32:31
4:26
11:55
1:25
13:20
1:31
14:51
1:02
15:53
2:35
18:28
1:13
19:41
2:50
22:31
2:29
25:00
2:36
27:36
1:52
29:28
2:21
31:49
3Ludwig Johansson
Ulricehamns OK
39:254:53
4:53
0:38
39:25
4:52
9:45
1:32
11:17
4:15
15:32
4:43
20:15
2:27
22:42
1:31
24:13
2:32
26:45
4:07
30:52
2:38
33:30
2:08
35:38
3:09
38:47




D143000 m4 anmälda
1Sara Granstedt
IK Hakarpspojkarna
21:053:26
3:26
2:15
5:41
1:21
7:02
3:35
10:37
1:37
12:14
5:01
17:15
1:39
18:54
1:31
20:25
0:40
21:05
   
2Alice Svensson Finndahl
IK Hakarpspojkarna
23:364:25
4:25
2:54
7:19
1:15
8:34
4:07
12:41
1:36
14:17
5:04
19:21
1:39
21:00
1:49
22:49
0:47
23:36
   
3Isa Envall
IK Hakarpspojkarna
25:075:43
5:43
3:29
9:12
1:11
10:23
4:08
14:31
1:37
16:08
5:06
21:14
1:32
22:46
1:44
24:30
0:37
25:07
   
4Ella Palm
IK Hakarpspojkarna
30:2610:08
10:08
3:04
13:12
1:18
14:30
3:33
18:03
2:02
20:05
5:55
26:00
1:40
27:40
2:06
29:46
0:40
30:26
   




H143000 m6 anmälda
1Filip Trofast
Bredaryds SOK
19:043:02
3:02
2:06
5:08
1:11
6:19
2:57
9:16
1:29
10:45
4:38
15:23
1:36
16:59
1:26
18:25
0:39
19:04
   
2Andreas Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
21:054:18
4:18
2:36
6:54
1:34
8:28
2:54
11:22
1:28
12:50
4:39
17:29
1:28
18:57
1:31
20:28
0:37
21:05
   
3Emil Björnlinger
IK Vista
22:273:43
3:43
2:14
5:57
1:05
7:02
3:41
10:43
1:54
12:37
4:56
17:33
1:39
19:12
2:13
21:25
1:02
22:27
   
4Erik Lindström
OK Tranan
26:464:04
4:04
4:28
8:32
1:20
9:52
3:49
13:41
2:29
16:10
 
23:51
2:06
25:57
0:49
26:46
   
5Harald Eklöf
IF Hallby SOK
29:385:23
5:23
3:02
8:25
1:22
9:47
3:34
13:21
2:10
15:31
8:06
23:37
1:43
25:20
3:10
28:30
1:08
29:38
   




H123000 m3 anmälda
1Emil Öhlund
IK Hakarpspojkarna
29:283:09
3:09
3:02
6:11
2:01
8:12
5:37
13:49
4:41
18:30
3:17
21:47
2:19
24:06
2:51
26:57
1:27
28:24
1:04
29:28
  
2Hugo Almqvist
IK Hakarpspojkarna
61:336:20
6:20
7:20
13:40
2:25
16:05
9:16
25:21
12:28
37:49
15:36
53:25
3:17
56:42
2:27
59:09
1:38
60:47
0:46
61:33
  
Albin Eliasson
Tenhults SOK
Ej godk.10:24
10:24
19:12
29:36
       
40:14
  




H354200 m1 anmälda
1Staffan Åkerblom
OK Linné
67:4212:00
12:00
13:50
25:50
5:03
30:53
4:51
35:44
7:28
43:12
8:19
51:31
8:31
60:02
2:33
62:35
3:39
66:14
1:28
67:42
  




D403000 m1 anmälda
1Camilla Holmqvist Johansson
OK Stigen
30:453:37
3:37
1:58
5:35
5:02
10:37
1:50
12:27
2:10
14:37
4:53
19:30
3:20
22:50
3:34
26:24
3:23
29:47
0:58
30:45
  




H404200 m3 anmälda
1Tomas Pettersson
OK Reftele
43:285:14
5:14
5:27
10:41
4:55
15:36
3:34
19:10
6:45
25:55
4:47
30:42
6:52
37:34
2:14
39:48
2:53
42:41
0:47
43:28
  
2Magnus Trofast
Bredaryds SOK
51:0511:51
11:51
5:51
17:42
5:41
23:23
4:54
28:17
6:13
34:30
2:38
37:08
7:09
44:17
2:23
46:40
3:14
49:54
1:11
51:05
  
3Tobias Den Braver
OK Gränsen
59:325:56
5:56
5:04
11:00
11:15
22:15
7:00
29:15
13:28
42:43
3:06
45:49
7:13
53:02
2:18
55:20
2:58
58:18
1:14
59:32
  




D453000 m2 anmälda
1Helena Karlsson
Nässjö OK
33:294:23
4:23
3:42
8:05
4:24
12:29
4:22
16:51
4:17
21:08
4:28
25:36
1:21
26:57
3:47
30:44
1:42
32:26
1:03
33:29
  
2Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
44:258:16
8:16
4:40
12:56
12:29
25:25
3:03
28:28
4:21
32:49
4:17
37:06
1:09
38:15
3:27
41:42
1:40
43:22
1:03
44:25
  




H453900 m8 anmälda
1Lars Svensson
IK Hakarpspojkarna
28:046:31
6:31
3:33
10:04
1:54
11:58
2:15
14:13
2:44
16:57
4:27
21:24
1:08
22:32
2:17
24:49
1:19
26:08
1:14
27:22
0:42
28:04
 
2Matti Envall
IK Hakarpspojkarna
29:236:22
6:22
4:21
10:43
1:29
12:12
2:17
14:29
3:31
18:00
4:54
22:54
1:08
24:02
2:09
26:11
1:10
27:21
1:19
28:40
0:43
29:23
 
3Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
35:468:17
8:17
3:41
11:58
3:58
15:56
2:47
18:43
3:45
22:28
5:21
27:49
1:23
29:12
2:16
31:28
1:51
33:19
1:42
35:01
0:45
35:46
 
4Erik Löseth
Falköpings AIK OK
36:578:04
8:04
4:12
12:16
4:35
16:51
2:19
19:10
2:57
22:07
6:14
28:21
1:21
29:42
3:33
33:15
1:11
34:26
1:41
36:07
0:50
36:57
 
5Peter Sahlin
Nässjö OK
37:268:40
8:40
4:44
13:24
2:08
15:32
2:43
18:15
3:06
21:21
7:21
28:42
1:27
30:09
3:04
33:13
1:28
34:41
1:40
36:21
1:05
37:26
 
6Stefan Spetz
Ulricehamns OK
38:168:55
8:55
5:03
13:58
2:14
16:12
2:53
19:05
4:21
23:26
6:17
29:43
1:34
31:17
2:56
34:13
1:28
35:41
1:38
37:19
0:57
38:16
 
7Anders Sjöberg
OK Reftele
43:069:59
9:59
5:30
15:29
2:25
17:54
3:24
21:18
4:07
25:25
8:03
33:28
1:54
35:22
3:20
38:42
1:39
40:21
1:48
42:09
0:57
43:06
 
8Ulf Ärlig
OK Gränsen
44:448:16
8:16
4:02
12:18
3:53
16:11
2:28
18:39
4:14
22:53
7:39
30:32
1:36
32:08
8:45
40:53
1:27
42:20
1:39
43:59
0:45
44:44
 




D503000 m1 anmälda
1Maria Hermansson-Ström
OK Stigen
42:066:30
6:30
4:27
10:57
4:13
15:10
4:57
20:07
5:51
25:58
5:29
31:27
1:43
33:10
5:18
38:28
2:20
40:48
1:18
42:06
  




H503000 m6 anmälda
1Stefan Lund
OK Orinto
19:581:54
1:54
1:01
2:55
3:47
6:42
1:15
7:57
1:29
9:26
3:21
12:47
2:17
15:04
2:11
17:15
2:01
19:16
0:42
19:58
  
2Stefan Olofsson
OK Gisle
21:252:11
2:11
1:11
3:22
3:44
7:06
1:34
8:40
1:39
10:19
3:17
13:36
2:15
15:51
2:17
18:08
2:21
20:29
0:56
21:25
  
3Michael Björnlinger
IK Vista
27:185:36
5:36
1:04
6:40
4:24
11:04
1:20
12:24
1:28
13:52
4:50
18:42
3:08
21:50
2:15
24:05
2:16
26:21
0:57
27:18
  
4Håkan Sandstedt
Eksjö SOK
35:342:45
2:45
1:29
4:14
5:40
9:54
1:47
11:41
2:22
14:03
5:34
19:37
6:14
25:51
5:01
30:52
3:41
34:33
1:01
35:34
  
5Kent Nero
Mullsjö SOK
36:126:07
6:07
2:01
8:08
6:07
14:15
1:56
16:11
2:33
18:44
6:18
25:02
2:46
27:48
3:17
31:05
3:53
34:58
1:14
36:12
  




D553000 m2 anmälda
1Agneta Bjersgård
Vaggeryds SOK
41:276:21
6:21
4:38
10:59
4:32
15:31
5:25
20:56
5:24
26:20
4:52
31:12
1:59
33:11
4:19
37:30
2:56
40:26
1:01
41:27
  
2Liselott Sigby
IK Vista
46:118:43
8:43
5:13
13:56
4:48
18:44
4:10
22:54
6:38
29:32
5:58
35:30
1:50
37:20
4:56
42:16
2:39
44:55
1:16
46:11
  




H553000 m5 anmälda
1Owe Törnroth
Hjobygdens OK
27:473:14
3:14
1:13
4:27
4:42
9:09
2:02
11:11
1:52
13:03
4:29
17:32
3:56
21:28
2:35
24:03
2:53
26:56
0:51
27:47
  
2Staffan Runtegen
Boxholm-Mjölby OL
36:012:22
2:22
1:33
3:55
5:11
9:06
1:30
10:36
9:01
19:37
5:04
24:41
3:40
28:21
3:24
31:45
3:03
34:48
1:13
36:01
  




H603000 m7 anmälda
1Roland Svensson
Mariestads FK
24:483:46
3:46
2:38
6:24
3:04
9:28
2:37
12:05
3:12
15:17
2:46
18:03
1:03
19:06
3:04
22:10
1:50
24:00
0:48
24:48
  
2Kalle Lindqvist
Växjö OK
30:224:04
4:04
3:05
7:09
2:30
9:39
3:09
12:48
6:08
18:56
3:27
22:23
1:34
23:57
3:42
27:39
1:45
29:24
0:58
30:22
  
3Lennart Sibeck
Falköpings AIK OK
30:525:05
5:05
2:37
7:42
3:01
10:43
3:08
13:51
5:59
19:50
3:30
23:20
1:11
24:31
3:40
28:11
1:41
29:52
1:00
30:52
  
4Klas Björk
IK Hakarpspojkarna
31:234:47
4:47
4:59
9:46
2:46
12:32
3:06
15:38
4:02
19:40
3:58
23:38
1:08
24:46
3:29
28:15
2:05
30:20
1:03
31:23
  
5Tommy Olausson
SOK Aneby
34:414:59
4:59
3:40
8:39
3:34
12:13
3:41
15:54
6:47
22:41
3:45
26:26
1:44
28:10
3:42
31:52
1:47
33:39
1:02
34:41
  
6Tommy Westerberg
IF Hagen
36:585:26
5:26
2:54
8:20
5:22
13:42
4:09
17:51
5:05
22:56
4:45
27:41
1:07
28:48
4:59
33:47
1:54
35:41
1:17
36:58
  
7Bengt Nordh
Lekeryd-Svarttorps SK
39:145:46
5:46
3:42
9:28
3:10
12:38
3:51
16:29
6:38
23:07
6:29
29:36
1:37
31:13
4:32
35:45
2:02
37:47
1:27
39:14
  




D652000 m3 anmälda
1Margareta Larsson
OK Njudung
27:183:59
3:59
2:31
6:30
2:56
9:26
6:33
15:59
3:45
19:44
4:45
24:29
1:36
26:05
1:13
27:18
    
2Lisbeth Carlsson
Vaggeryds SOK
28:053:46
3:46
2:07
5:53
3:09
9:02
6:16
15:18
4:22
19:40
5:08
24:48
1:55
26:43
1:22
28:05
    
3Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
45:504:03
4:03
2:01
6:04
5:48
11:52
6:49
18:41
5:39
24:20
16:28
40:48
3:19
44:07
1:43
45:50
    




H653000 m8 anmälda
1Bo Turesson
OK Bävern
29:474:30
4:30
2:59
7:29
2:38
10:07
3:23
13:30
4:38
18:08
3:37
21:45
1:09
22:54
3:45
26:39
1:57
28:36
1:11
29:47
  
2Kjell-Åke Nilsson
Ulricehamns OK
35:419:06
9:06
2:54
12:00
4:59
16:59
3:11
20:10
4:17
24:27
3:54
28:21
1:04
29:25
3:39
33:04
1:34
34:38
1:03
35:41
  
3Stellan Ahnström
Forserums SOK
37:075:23
5:23
4:22
9:45
5:22
15:07
3:26
18:33
5:24
23:57
4:04
28:01
1:08
29:09
3:50
32:59
3:02
36:01
1:06
37:07
  
4Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
37:434:57
4:57
10:07
15:04
3:05
18:09
3:25
21:34
4:50
26:24
3:28
29:52
1:08
31:00
3:47
34:47
1:54
36:41
1:02
37:43
  
5Sven-Åke Karlsson
IK Hakarpspojkarna
45:376:21
6:21
4:00
10:21
3:49
14:10
5:22
19:32
5:41
25:13
10:05
35:18
1:42
37:00
4:52
41:52
2:22
44:14
1:23
45:37
  
6Gunnar Andersson
IK Vista
50:027:12
7:12
12:15
19:27
5:42
25:09
4:38
29:47
4:23
34:10
7:00
41:10
1:44
42:54
4:23
47:17
1:50
49:07
0:55
50:02
  




H703000 m6 anmälda
1Stig Karlsmo
IK Hakarpspojkarna
34:445:22
5:22
3:46
9:08
4:28
13:36
3:52
17:28
4:38
22:06
4:19
26:25
1:16
27:41
4:10
31:51
1:42
33:33
1:11
34:44
  
2Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
38:016:07
6:07
3:39
9:46
3:53
13:39
3:56
17:35
6:13
23:48
4:49
28:37
1:18
29:55
4:00
33:55
2:47
36:42
1:19
38:01
  
3Lars Fransson
Bottnaryds IF
40:255:37
5:37
4:09
9:46
4:58
14:44
6:05
20:49
5:30
26:19
4:36
30:55
1:18
32:13
4:35
36:48
2:40
39:28
0:57
40:25
  
4Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
48:317:00
7:00
4:16
11:16
7:48
19:04
3:59
23:03
7:02
30:05
8:10
38:15
1:40
39:55
4:32
44:27
2:27
46:54
1:37
48:31
  
5Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
59:157:44
7:44
12:04
19:48
4:17
24:05
4:43
28:48
9:54
38:42
9:39
48:21
1:40
50:01
4:51
54:52
2:30
57:22
1:53
59:15
  
6Gunnar Grönkvist
Bottnaryds IF
61:2612:36
12:36
12:05
24:41
3:54
28:35
6:14
34:49
6:00
40:49
7:42
48:31
1:59
50:30
5:49
56:19
3:22
59:41
1:45
61:26
  




D752000 m1 anmälda
1Margareta Holmberg
IF Hagen
50:286:30
6:30
3:16
9:46
7:51
17:37
7:13
24:50
7:45
32:35
11:46
44:21
4:01
48:22
2:06
50:28
    




H752000 m6 anmälda
1Torild Bornetun
Skillingaryds FK
26:014:14
4:14
1:45
5:59
3:34
9:33
4:09
13:42
4:04
17:46
5:39
23:25
1:26
24:51
1:10
26:01
    
2Göran Karlsson
OK Bävern
27:393:36
3:36
2:01
5:37
3:11
8:48
5:51
14:39
4:20
18:59
5:50
24:49
1:37
26:26
1:13
27:39
    
3Ingemar Holmberg
IF Hagen
28:054:02
4:02
1:45
5:47
3:12
8:59
5:39
14:38
4:19
18:57
6:32
25:29
1:18
26:47
1:18
28:05
    
4Johan Jansson
Växjö OK
28:563:56
3:56
2:16
6:12
3:08
9:20
5:40
15:00
4:39
19:39
5:34
25:13
1:53
27:06
1:50
28:56
    
5Carleric Thiger
Linköpings AIK
44:125:49
5:49
3:00
8:49
7:49
16:38
8:21
24:59
6:15
31:14
9:05
40:19
2:14
42:33
1:39
44:12
    
6Gösta Lindblom
Ölmstads IS
79:4031:15
31:15
2:41
33:56
5:05
39:01
11:20
50:21
7:19
57:40
16:34
74:14
3:06
77:20
2:20
79:40
    




U12000 m1 anmälda
1Alva Lorefors
IK Hakarpspojkarna
19:282:33
2:33
1:49
4:22
2:16
6:38
1:48
8:26
2:27
10:53
3:34
14:27
1:57
16:24
2:00
18:24
1:04
19:28
   




U23000 m1 anmälda




Öppen motion 43000 m5 anmälda
1Susanne Domby
OK Stigen
39:009:56
9:56
4:26
14:22
2:09
16:31
4:55
21:26
2:48
24:14
7:06
31:20
2:23
33:43
3:54
37:37
1:23
39:00
   
2Lars Würsig
Jönköpings OK
46:216:59
6:59
4:07
11:06
8:44
19:50
7:19
27:09
3:40
30:49
7:38
38:27
2:32
40:59
3:40
44:39
1:42
46:21
   
3Hanna Lindström
OK Tranan
55:2610:02
10:02
5:18
15:20
4:12
19:32
9:14
28:46
5:36
34:22
9:41
44:03
5:39
49:42
4:19
54:01
1:25
55:26
   
4Anders Lindström
OK Tranan
55:3110:06
10:06
5:20
15:26
4:10
19:36
9:14
28:50
5:37
34:27
9:41
44:08
5:34
49:42
4:25
54:07
1:24
55:31
   
Jan Eliasson
Tenhults SOK
Ej godk.   
24:10
    
38:45
   




Öppen motion 73900 m4 anmälda
1Maria Thelin
Jönköpings OK
35:369:12
9:12
4:47
13:59
2:08
16:07
2:45
18:52
2:59
21:51
5:42
27:33
1:34
29:07
2:32
31:39
1:21
33:00
1:39
34:39
0:57
35:36
 
2Kajsa Johansson
Jönköpings OK
50:2012:20
12:20
6:24
18:44
2:38
21:22
3:11
24:33
4:36
29:09
11:10
40:19
2:00
42:19
3:20
45:39
1:57
47:36
1:37
49:13
1:07
50:20
 
3Anna Johansson
Jönköpings OK
50:2912:19
12:19
6:21
18:40
2:46
21:26
3:07
24:33
4:36
29:09
11:08
40:17
2:10
42:27
3:15
45:42
1:58
47:40
1:37
49:17
1:12
50:29
 




Öppen motion 85700 m1 anmälda
1Oskar Nykvist
Jönköpings OK
44:069:09
9:09
1:22
43:21
2:45
11:54
0:45
44:06
3:25
15:19
3:42
19:01
3:18
22:19
2:25
24:44
1:33
26:17
5:01
31:18
2:13
33:31
5:25
38:56
1:56
40:52
1:07
41:59



Skapad 2013-04-25 12:00:09 med OLA version 5.0.17-1